Schemat walk podczas pierwszej gali – VENDETTA I

Pierwsza gala organizowana przez naszą federację odbędzie się dopiero pod koniec drugiego kwartału 2021 roku, jednak już teraz chcemy Wam przybliżyć schemat walk i drogę, którą uczestnicy muszą pokonać, aby zwyciężyć w VENDETTA I.

Jak już pewnie wiecie, poszukujemy ośmiu ekip powiązanych ze środowiskiem kibicowskim, które są gotowe walczyć w Federacji Vendetta (zgłoszenia przyjmujemy poprzez FORMULARZ na stronie, na każde zgłoszenie odpowiemy w przeciągu 24h). Nie zamykamy się jednak tylko na własne podwórko, jesteśmy również gotowi na rozmowy z zagranicznymi drużynami. Każda z zatwierdzonych ekip ma możliwość zgłoszenia siedmiu zawodników, którzy w stricte sportowych zmaganiach będą rywalizowali o główną nagrodę.

Pierwsza gala składała się będzie z siedmiu pojedynków różnych ekip, celem każdej z nich jest wygranie trzech meczów (fraza określająca pojedynek), które składają się z dwóch, ewentualnie trzech rund. Ilość rund zależna jest od stanu rywalizacji. Jeżeli po dwóch pojedynkach będzie wynik remisowy, o zwycięstwie zdecyduje dogrywka, podczas której ekipy będą mogły wystawić tylko po jednym reprezentancie. Dogrywka, tak samo jak w przypadku wcześniejszych pojedynków odbywać się będzie bez limitu czasowego i bez ograniczeń wagowych.

Regulaminowo, ekipy zgłaszają siedmiu zawodników, jednak tylko od strategii poszczególnej drużyny zależny jest rozstaw zawodników podczas każdej rundy. Federacja Vendetta nie zabrania wystawienia tych samych zawodników podczas dwóch rund. Analogicznie, po pierwszej rundzie istnieje możliwość wymiany całej trójki zawodników. Wychodzimy z założenia, że im mniej naszej ingerencji, tym lepiej dla widowiska…

Całe zawody rozgrywane będą systemem pucharowym, czyli każda przegrana ekipa automatycznie odpada z turnieju. Dobór przeciwników odbędzie się poprzez losowanie, które zostanie przeprowadzone w obecności kapitanów drużyn. Droga do zwycięstwa jest dość klarowna, jako ekipa trzeba zwyciężyć trzy mecze, ponosząc przy tym, jak najmniejsze obrażenia. Pozwoli to wygrać finał i zgarnąć główną nagrodę w wysokości 50.000 złotych.

*wizualizacja pola bitwy jest poglądowa, gdy tylko ustalimy szczegóły, w oddzielnym komunikacie podamy Wam więcej informacji na ten temat.